Autor  

Klimat kwiatu hortensji


Piękniejszej jesieni nie mogłam sobie wymarzyć. Praktycznie każdego ranka zaczynałam dzień na balkonie, z kubkiem kawy, owinięta z gruby koc i ciepłe wełniane skarpety. Bo słońce rozpieszczało, a deszczu było jak na lekarstwo. Taki klimat miał odbicie w salonie, gdzie pojawiła się przepiękna hortensja z ogrodu mojej mamy.

Chłodny wystrój salonu, który latem dodawał orzeźwienia, zmienia się stanowczo z każdą porą roku. To utwierdza mnie w przekonaniu, że szarość na ścianach była trafionym wyborem i jest idealną bazą do zmieniających się dodatków. Żeby dodać więcej ciepła, powinnam jeszcze kupić kominek. Tylko chyba zaczepiłabym go u sufitu :)))

Na szczęście przyroda obdarowuje nas pięknymi dekoracjami, które również budują klimat. Wracając z pracy, pobiegłam do lasku obok mieszkania i zebrałam garść (no, może dwie garści) uroczych szyszek. Wylądowały one w starym słoiczku, jest on nabytkiem z secondhandów i jedną z moich dumnych zdobyczy!

Sama hortensja już przekwita, uratowałam ostatnią gałązkę i napawam się jego jesienną aurą. Wiecie, że mam swoje ulubione kwiaty dla każdej z pór roku? Październik i listopad to właśnie hortensja. Kiedyś nawet marzyłam, żeby były kwiatem mojego bukietu ślubnego, ale ostatecznie były to kwiaty czerwone. Oj, długa historia…


A jak jesień u Was?

Poza tym, że dekoruję mieszkanie i się nią delektuję szykuję dla Was Niespodziankę
niebawem pojawi się wspaniały konkurs!

WYCZEKUJCIE!

Enjoy!!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
3 style: dodatki na taras
3 style: dodatki na taras
April 25, 2017
5 bukietów w wazonach na ścianę
April 09, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
11 dodatków do domu za (prawie) pół ceny
November 23, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
Wnętrzarskie zdobycze z letnich wyprzedaży
July 21, 2016
Obrazki dla kawoszy — do druku
May 02, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016