Autor  
DIY

[DIY] Ślubna księga gości jako plakat


Na weselach w Polsce coraz bardziej popularne stają się elementy, które dotychczas znane nam były z mody amerykańskiej. Pisałam Wam nie raz o pomysłach na prezent dla gości weselnych lub kreatywnych winietkach na stół. Dzisiaj czas na alternatywną księgę gości, która jest plakatem. Śliczną grafikę i pomysł w tym temacie możecie znaleźć też u Pauli na blogu onelittesmile.pl. Moją propozycją jest ręcznie robiony plakat w girlandy, na które mogą wpisywać się nasi goście! Proste do wykonania, a na pewno zaskoczy wszystkich zaproszonych!
Przygotowanie takiego plakatu jest niezwykle łatwe. Potrzebować do tego będziecie kartonu np. w formacie A3 (duży blok techniczny) lub większego – B2 (50x70cm) lub nawet B1 (100x70cm). Jego wielkość zależy oczywiście od ilości gości, zależy nam przecież, żeby każdy się na nim podpisał. Przygotujcie też sobie kolorowe pisaki. ja wybrałam takie w walentynkowym klimacie, czyli bazowy czarny, a do pokolorowania czerwony i srebrny. Oraz ołówek do szkicowania.

 

 

Zaczynamy od napisu. Możecie odrysować dowolny font Jest kilka metod, najlepsza to wydrukowanie i przekalkowanie (podkładanie zwykłej kalki, którą kojarzycie na pewno z biurowych materiałów). Jeśli ktoś ma zdolności manualne – można tak jak ja, naszkicować ją ręcznie ołówkiem. Następnie literki obrysowujemy markerem. Nie muszą, a nawet nie powinny wyglądać jak wydruk, w końcu to ręczna robota!

 

 

Kiedy napisy są gotowe przechodzimy do rysowania girlandy. Oczywiście należy zrobić to ołówkiem. Ważne jest, żeby wyliczyć ile mniej więcej osób pojawi się na imprezie i tyle trójkącików narysować. Polecam też zrobić zapas, nie wszystkie muszą być zapisane, będzie to wyglądało ciekawiej.

 

 

Jak jesteście pewni kompozycji – przechodzimy do kolorowania. Girlandy trzeba przygotować tak, żeby napisy na nich były widoczne po wpisaniu ich długopisem. Postarajcie się, żeby pojawiło się kilka pustych, kilka w pełnym kolorze, a między nimi jakieś w kropeczki czy paseczki. Ponieważ chciałam wprowadzić w swoim atmosferę święta zakochanych dodałam też serduszka.

 

 

Mam nadzieję, że pomysł przyda Wam się

podczas planowania Tego Najpiękniejszego Dnia!

Enjoy!! :)
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
5 pomysłów DIY na świąteczny upominek dla gości
December 08, 2016
DIY szybka i łatwa dekoracja na Halloween
October 28, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
Wakacyjne zakładki do książek
June 30, 2016
Ozdobne ramki passe-partout
June 02, 2016
Najlepsze czcionki do zaproszeń z polskimi znakami
May 08, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016