Autor  
DIY

[DIY] Konfetti z suszonych płatków róży


Podczas przygotowań ślubnych bardzo często zapominamy o detalach, które wzbogacą i udekorują ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Należy do nich między innymi konfetti, którym obsypią nas goście po wyjściu z kościoła czy urzędu. Tradycja jest taka, że rzuca się monetami, niektórzy wybierają cukierki, zdarza się też i ryż. Chociaż wiem, że ten ostatni jest w wielu miejscach zabraniany, bo ciężko go później posprzątać. Wcale się nie dziwię. Dlatego dzisiaj przybywam do Was z pomysłem na konfetti, które nie sprawia problemów, wygląda prześlicznie i tworzy romantyczną aurę. Przedstawiam Wam suszone płatki róży w papierowych rożkach! Przygotowanie ich jest bardzo proste, w tym poście dowiecie się m.in. skąd wziąć róże, jak je suszyć i zrobić rożek.

 

1) Skąd wziąć róże
Znam dwie dobre drogi – pierwsza, to oczywiście kupić, chociaż ta opcja jest droższa. Można spokojnie przez kilka tygodni sprawiać sobie świeży bukiet, cieszyć się nim, a później suszyć z niego płatki etapami. Jest też drugi, nietypowy sposób na zdobycie lekko zwiędłych kwiatów, które doskonale się tu sprawdzą. Moja koleżanka w liceum robiła bukiety z suszonek, a kwiaty brała z… kościoła! Przecież zamiast wyrzucać je śmieci, można dać im drugie życie! Dlatego polecam Wam pochodzić i poprosić osoby zajmujące się sprzątaniem i opieką kościołów. Myślę, że jak wyjaśnicie ideę, to nie będzie problemów otrzymaniem ich za darmo.
2) Ile kwiatów
Nie wiem ile płatków ma róża, ale wiem, że to pytanie jest bardzo popularne na rozmowach kwalifikacyjnych! Ile więc kwiatów będziecie potrzebować? Załóżmy, że jedną różę na 2 rożki. Moim zdaniem wystarczy ich 40, żeby nie jechać na salę weselną oblepionym w płatki od stóp do głów Dlatego powiedzmy, że potrzebne będzie 20-30 kwiatów.
3) Suszenie
To nie jest tak trudny etap, jak mogłoby się wydawać. Suszyliście kiedyś grzyby? Wasze mamy lub babcie na pewno to robiły. Suszenie płatków róż jest podobne. Trzeba to zrobić tak, żeby zachować kolor kwiatu, a łatwo jest je spalić i spowodować, że stracą swój urok.
Wykładamy płatki na blaszkę, w taki sposób, żeby nie leżały na sobie, a obok siebie. Suszymy w piekarniku nagrzanym do 60 stopni przez około 15-20 minut. Po wyjęciu dajcie płatkom ostygnąć, powinny być kruche i ładnie zasuszone.
4) Papierowe rożki
Wykonaj je z ładnego papieru. Ja użyłam lekko zżółkniętej papeterii, żeby dodać klimat vintage. Można też zawinąć je w kartki starej książki. Rożki nie muszą być duże, wystarczy format A6 – czyli pół kartki zeszytowej.
5) Goście
Należy je rozdać przed końcem ceremonii. Przygotujcie je w ładnym naczyniu lub ozdobionym koszyku i wyznaczcie osobę odpowiedzialną za rozdawanie ich przy wychodzeniu gości z kościoła lub urzędu. Nie każdy musi dostać rożek, bo tak jak mówiłam – będziecie zasypani jak choinki ozdobami albo pączek cukrem pudrem.
Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do ślubnych przygotowań!
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017