Autor  

Impreza w stylu filmowymBez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że imprezy tematyczne są teraz na topie. Zarówno te większe, jak wesela, ale również osiemnastki, przyjęcia urodzinowe i imieninowe. Latem przygotowałam DIY dla imprezy prosto z PRL. Tym razem znajdziecie u mnie dla Was zbiór inspiracji, które sprawią, że zechcecie zrobić imprezę, tu i teraz. 
Wielkimi krokami zbliżamy się do jednego z najważniejszych wydarzeń w świecie filmu – gali rozdania Oskarów, która odbędzie się 22 lutego. Dlatego też uznałam, że impreza tematyczna w filmowym stylu to byłoby coś, prawda?
Zaproszenia
Zacznij od zaproszeń! Niech Twoi goście będą od początku wprowadzeni w klimat, który planujesz na swojej imprezie. Moją propozycją są karneciki w formie biletu! Ten pomysł pojawił się już u mnie w poście o kreatywnych zaproszeniach, zachęcam Was do zaglądnięcia tam.
Winietki
Skoro już pokusimy się na przygotowanie zaproszenia, to niech nie umknie nam zrobienie winietek dla gości. Nawet, jeśli będzie ich kilku, to miłym gestem jest przygotować dla nich eleganckie miejsce. Można zrobić kartoniki stylizowane na kliszę lub klaps filmowy. Proste i efektowne.

Dekoracja stołu
Zaraz za przygotowaniem winietek pomyślcie o stole. Wyszukałam dwie wspaniałe inspiracje – talerz jako klaps, absolutnie jestem fanką tego pomysłu. Druga to iście oskarowa dekoracja! Wystarczy przemalować na złoto lalkę, przyczepić ją na spodek i zamontować czerwone kwiaty. W końcu czerwień to kolor kluczowy w kinowym świecie
Przekąski
Kino kojarzy mi się z dwoma rzeczami. Wygodnymi fotelami i popcornem. Nie zapomnijcie, że jedzenie na tematycznej imprezie daje równie ważny efekt co dekoracje. Po części jest nimi, więc należy o to zadbać. Po za pudełeczkami z popcornem możecie zamówić (lub przygotować) dekorowane muffiny. Znalazłam też kolejny oskarowy motyw, który mnie urzekł. Ciastka w kształcie figurki Amerykańskiej Akademii Filmowej! Koniecznie sprawdźcie jak łatwo można je zrobić.
Tort
Bez torta nie obejdą się żadne urodziny. Po tym jak zamówiłam dla męża tort ze smokiem, jestem przekonana, że cukiernicy są w stanie zrobić wszystko. Te tu są bardzo okazałe, kilkupiętrowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostosować go do swojej ilości gości i zrobić mniejszy (lub większy).
Rekwizyty do zdjęć
Ostatnio dopadła nas moda na fotobudki i fotościanki (w końcu!), pisałam już o nich daaaaaaaawno temu. Teraz, kiedy tylko idę na imprezę, to ta atrakcja jest obecna praktycznie zawsze. Nie musicie wynajmować takie, które drukuje fotki na bieżąco, choć jest taka możliwość. Na mniejsze imprezy wystarczą rekwizyty do zdjęć, ktoś z aparatem i dobra zabawa gwarantowana!
Balony
No tak! Bez nich też się nie obejdzie. Szukając inspiracji, co jakiś czas przewijał mi się motyw ozdobienia sali z „balonowo-popcornowych girland”. W sumie, czemu nie? :) 
To teraz… Rozwijamy czerwony dywan i… jest impreza!

Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
June 13, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017
MEGA poradnik prezentowy
December 05, 2016