Autor  

Spersonalizowany tort urodzinowy


Mój Pan Mąż to już trzydziestolatek. Łał, kiedy to minęło!? Chociaż większe zdziwienie spotka mnie, kiedy to JA skończę magiczną 30-tkę. Wróćmy jednak do urodzin mojego Męża. Niedawno na moim Instagramie pokazywałam Wam tort, który sprawiłam Kamilowi na urodziny. Przypadł wszystkim tak bardzo do gustu, że trafił do mojego TOP10 zdjęć w 2014 roku! I nawet przeciwnicy słodkiej cukierniczej masy ozdobnej dali mu zielone światło!

Trzy dziesięciolecia to wielka liczba, taka trochę powtórka z osiemnastki, ale bardziej poważna i już nie na garnuszku rodziców. Już na początku roku obiecałam sobie, że przygotuję imprezę, na której pojawią się najbliżsi znajomi, pyszne jedzenie i… wspaniały tort! Tak rozpoczęły się poszukiwania, dzięki którym trafiłam do cukierni Sweet Home. Postanowiłam Wam napisać o tym miejscu, ponieważ sprawiło ono nam cudowną niespodziankę i wielką przyjemność! Jeśli szukacie w Warszawie i jej okolicach cukierni, która miałaby wykonać spersonalizowany tort na urodziny, komunię czy wesele – to jest to miejsce, gdzie spełniają się tortowe marzenia.
Jakie było moje tortowe marzenie? Dać Władcy Smoków (tak, własnie tak mówię na męża)… oczywiście smoka! I to nie byle jakiego, tylko jednego z ulubieńców, którym jest Szczerbatek. Smok z filmu animowanego, który Kamil uwielbia – „Jak wytresować smoka”. Podjęłam więc próbę zdobycia takiego cudeńka i wysłałam pomysł do Pani Ani z cukierni (którą serdecznie pozdrawiam!). Okazało się, że wykonanie tortu z bajkowego pomysłu, który wylegiwałby się na skale to… żaden problem! Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda proces zamawiania, to na stronie cukierni znajduje się cały poradnik zamawiania tortów. Zamówienie złożyłam tydzień przed imprezą. Wszystko jest mega proste, a sam kontakt sympatyczny i odpowiedzi na maila ekspresowe. 
Ja swój tort odbierałam w pobliskiej cukierni SH. Kiedy tylko przestąpiłam próg i zanim przywitałam się z ekspedientką – zauważyłam, że Szczerbatek już czeka w szklanej gablocie. Prawie mi się nogi ugięły z radości, bo – przyznajcie sami, prezentuje się wyjątkowo! Szybciutko za niego zapłaciłam i porządnie zapakowanego zawiozłam do domu. Tam bezpiecznie odczekał parę godzin, a później stał się, zaraz obok solenizanta – gwiazdą wieczoru!

   
Jeśli więc zastanawiacie się czy wymarzony tort jest w zasięgu ręki mogę Was zapewnić, że tak! Ja sama takiego cudeńka wykonać nie umiem, ale istnieją miejsca, gdzie mistrzowie cukiernictwa robią dosłownie wszystko. Naszym cukierniom nie brakuje niczego do tych z amerykańskich programów o wymyślnych tortach! Już nie mogę doczekać się kolejnej okazji i kolejnego miłego zaskoczenia, bo na pewno na tym jednym torcie się nie skończy

Enjoy!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
Szparagi z makaronem i pesto z czosnku niedźwiedziego
Szparagi z makaronem i pesto z czosnku niedźwiedziego
May 04, 2020
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
March 24, 2020
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
Rozszerzanie diety malucha — przydatne gadżety na początek
January 30, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
Szakszuka na śniadanie lub lekki obiad + karta przepiśnika do druku
Szakszuka na śniadanie lub lekki obiad + karta przepiśnika do druku
March 21, 2019
Proste placuszki bananowe z kremem czekoladowym… bez czekolady!
March 19, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017