Autor  

Lazurowa dekoracja z butelek i kwiatów


Jeśli myślicie, że piękne dekoracje w mieszkaniu muszą być kosztowne, to jesteście w błędzie. Ja zawsze mam w głowie masę pomysłów, które niewielkimi nakładami finansowymi, pozwolą wyczarować aranżacje prosto z katalogów znanych marek, czy też mieszkań gwiazd, prezentowanych nam w magazynach. Tym razem zaserwowałam i Wam oraz sobie, aranżację z zaledwie dwóch, przepraszam, z aż dwóch kolorów – fuksji i turkusu. Przy tworzeniu tego typu dekoracji kwiatowych, nie jest Wam potrzebny ani bardzo drogi flakon, wystarczy też pospolity goździk, kluczem do sukcesu jest kompozycja. 
Kiedy tworzycie tego typu aranżacje – nie ustawiajcie butelek w rządku. Nie muszą być jak harcerze przy porannym apelu. Ta zasada jest bliska tej, którą opisałam Wam w poście jak dobierać ramki na zdjęcia. Nie musi być grzecznie! Elementy dekoracji porozrzucane na ścianie czy blacie komody, ogląda się ciekawiej, nie jak eksponaty w muzeum.
Dekoracja, którą chciałam Was zainspirować w tym wpisie nie jest już nawet wiosenna, jest wakacyjna. Odczuwam już wielkie pragnienie lata! Jego namiastkę będę miała już za miesiąc, ale na razie nie mogę zdradzić Wam szczegółów. Póki co zatapiam się w marzeniach, wędrując myślami po plaży, chociaż piasek mam tylko w doniczkach. W zasadzie piach. Ale wróćmy do rzeczy milszych. W końcu już wiosna przedziera nam się przez chmury, a ostatnie dni obfitowały w słońce!
Przejdźmy jeszcze do szkła. Uwielbiam składować różnorodne buteleczki i flakoniki. Mam ich cały zapas! Pewnie zastanawiacie się jak je przechowywać. Nie ma prostszej odpowiedzi niż taka, że trzeba zrobić z nich dekorację. U mnie stoją one wszystkie razem na jednej z półek za szklanym regałem, z którego wyjmuję te aktualnie potrzebne, jeśli a danej chwili nie korzystam z żadnej z nich – stanowią dekorację zza szyby. Skąd wziąć różne szklane butelki i wazoniki? Warto polować na okazje i wyszperać takie np. na bazarku staroci, sporo fajnych można też dostać za niewielkie pieniądze w Pepco lub różnych supermarketach.
Czujecie to? Tak, wiosna już za kilka dni!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019