Autor  

Apetyczny projekt – dlaczego warto blogować?


Blogowanie jest wielką misją i odpowiedzialnością. Obie rzeczy są ze sobą mocno powiązane. Misją jest tworzenie najwyższej jakości treści, w których słychać bicie serca i czuć wielką pasję. Czytelnicy odwiedzając mojego bloga dzielą się ze mną swoim cennym czasem, więc jestem odpowiedzialna za to, żeby chwile tu spędzone, były jak najlepsze. Dlatego też, kiedy Ola zaprosiła mnie do Apetycznego Projektu, nie zastanawiałam się ani chwili! 


Czy warto zacząć blogować? Razem z innymi autorkami opowiadamy, co zmieniło w naszym życiu prowadzenie bloga. U mnie jest to idealny moment na podsumowania, ponieważ od założenia My Pink Plum minęło trzy lata, a dokładnie w urodziny bloga, otrzymałam bardzo ważną dla mnie nagrodę. Mam nadzieję, że zainspiruję Was do stworzenia swojego kawałka wirtualnego świata, który jak się okazuje, wcale taki wirtualny nie jest!

Od kiedy bloguję i jak często? Od marca 2012 roku, 2-3 razy w tygodniu.
Czym zajmuję się na co dzień? Jestem web i UI/UX designerem oraz nauczycielem akademickim.
Mój blog to… Miejsce, gdzie zajmuję się sprawami, na które w życiu zawodowym nie miałam czasu. Dzielę się inspiracją, pokazuję innym jak przegonić nudę i nadać swojemu życiu kolorów.Twój blogowy sukces i porażka
Jestem wobec siebie wymagająca i z powodu nadmiernej dbałości o szczegóły i perfekcjonizm – mogłabym sobie dużo zarzucić. Wierzę, że decyzje przeze mnie podejmowane, są słuszne. Staram się je zawsze realizować zgodnie z planem. Gdybym jednak miała wskazać coś, co pretendowałoby do miana porażki, byłoby to, że dopiero po prawie dwóch latach od założenia bloga postanowiłam wyjść zza ekranu mojego monitora i pokazać się blogosferze. Mam też do siebie żal, że początkowo publikowałam posty z dużymi przerwami. Ciągle tłumacząc się i wynajdując wymówki. Dziś już na szczęście tak nie jest. Systematyczność uważam za swój sukces. Zaraz obok zdobycia nagrody Bloga Blogerów 2014 oczywiście! Jest ona dla mnie niczym wiatr w żagle. To ogromna motywacja i radość. Sądzę jednak, ze bez regularnego pojawiania się postów, ciężkiej pracy, dbałości o każdy detal oraz moich czytelników – ten sukces nie miał by miejsca. 

Co zmienia blog w twoim życiu?
Mogę odważniej powiedzieć – blog zmienił moje życie. Dzięki blogowaniu rozpoczęło się jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Kiedyś sama czytając takie wyznania, przewracałam oczami i myślałam, że to wyolbrzymianie. Dziś mogę spokojnie potwierdzić, że robiąc to, co jest naszą pasją, zmienimy swoje życie. Dzięki blogowi pracę w czyimś biurze zamieniłam na przytulne biuro w swoim mieszkaniu. Stałam się swoim własnym szefem. Mam też wielką przyjemność poznawać masę wspaniałych osób, wśród moich czytelników i blogerów. 
Co cię motywuje do blogowania?
Moją największą motywacją jest to, jak pozytywnie mój blog wpływa na życie moich czytelników. Tworzę tu rzeczy, które mają sprawiać, że codzienność może stać się kolorowa i przyjemna. Czytając wszystkie wiadomości i komentarze, czuję, jak dobra energia, którą się dzielę, wraca do mnie ze dwojoną siłą.

Opisz pokrótce jak wygląda dzień blogera
Każdy mój dzień jest inny, ale każdy zaczyna się od filiżanki kawy, sprawdzenia wiadomości, odpisania na e-maile i ogarnięcia social mediów. Kiedy te sprawy są już uporządkowane, mogę realizować plan dnia. Ponieważ pracuję na uczelni, nie mam stałych godzin pracy, nie siedzę za biurkiem, dużo się przemieszczam i robię codziennie sporo przeróżnych rzeczy. Oczywiście jak najbardziej kreatywnie! Blogowanie towarzyszy mi cały czas. Jadąc autobusem piszę posty. Jadąc autem je planuję. Wymyślam posty stojąc w korkach. Kiedy wracam do domu, zwykle koło południa (koty snują się leniwie po mieszkaniu), zasiadam do mojego „centrum dowodzenia” i tworzę grafiki. Muszę też dodać, że bardzo dużo czasu poświęcam na poszukiwania inspiracji. Nie tylko w Internecie!

Jesteś blogerem, jesteś ekspertem, w czym
i komu mogłabym doradzić?
Ciężko mi myśleć o sobie jako o blogerze ekspercie, ponieważ to, czym zajmuje się na blogu nie ma ścisłego połączenia z moją pracą zawodową. Choć w niej już za eksperta uznać się mogę Jeśli natomiast chodzi o blogowanie, to jest ono na pewno pasją. Z pasji rodzi się cała masa wspaniałych doświadczeń. Stawanie się dla czytelników doradcą, niekoniecznie ekspertem, znaczy bardzo wiele dla blogera. W czym i komu mogłabym doradzić? Myślę, że każdemu, kto potrzebuje iskierki kreatywności, która rozpali w nim wielki płomień i chęć do zmian na lepsze.


Moja złota zasada blogera…

Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym
Pamiętajcie, nikt od razu nie był wielki, żeby być wielkim – najpierw trzeba być małym. Nic nie dzieje się z dnia na dzień, nic nie dzieje się bez ciężkiej pracy. Tworząc dobry i wartościowy kontent oraz dając czytelnikom kawałek siebie, tworzysz bloga, który prędzej czy później zostanie zauważony i na pewno nie przepadnie w czeluściach Internetu. Konrad Kruczkowski z Halo Ziemia, na jednej ze swoich tegorocznych prelekcji powiedział, że blog to treść i autor. To bardzo ważne słowa, które dobrze definiują blogowanie. 
logo1
Koniecznie zaglądnijcie na stronę projektu, gdzie inne autorki blogów dzielą tym, co z blogowania najlepsze. Każda z nich jest wielką inspiracją i pokazuje, że warto. Warto dzielić się pasją!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Kreatywne migawki kwietnia '17
Kreatywne migawki kwietnia ’17
May 02, 2017
Czym jest Project Life i dlaczego postanowiłam go zacząć
September 12, 2016
Kapsuła czasu — prezent na rocznicę
June 18, 2016
Rowerowy konkurs w miejskim stylu!
June 10, 2016
5 powodów, dla których warto wyjść na rower ze swoją drugą połówką
May 31, 2016
Jak zorganizować swojego faceta?
April 13, 2016
Share Week 2016
March 24, 2016
Jak uratować weekend?
March 11, 2016
Zwiedzanie Mediolanu #2 — komunikacja i jedzenie
March 07, 2016