Autor  
DIY

4 proste pomysły na dekorację kieliszków


Wiosna zawitała już na dobre. Nadszedł tez sezon różnych imprez – przed nami wesela, komunie i inne spotkania okolicznościowe. Warto więc przygotować specjalne atrakcje dla gości i stworzyć klimat przyjęcia, którego nie da się zapomnieć. Dekoracje niekoniecznie muszą być skomplikowane, czasem wystarczy drobiazg, żeby efekt był piorunujący! Przygotowałam dla Was cztery proste pomysły na udekorowanie kwiatami kieliszków do wina, szampana lub po prostu szklanek. Każdy z nas lubi, kiedy jest ładnie, ale w ferworze przygotowań w kuchni, nie zawsze mamy czas na skomplikowane aranżacje stołu. Obiecuję Wam, że każdy z tych pomysłów nie zajmie Wam dłużej niż minutę!

1. Tasznik i koronka

Tasznik to roślina, a raczej zioło, którą znamy z łąki. Można też znaleźć go jako dekoracyjny dodatek w kwiaciarniach, jest wtedy bardziej zielony i wybujały. Świetnie wygląda z koronką i buduje rustykalny klimat przyjęcia. Wystarczy przewiązać dwie, trzy gałązki, a efekt jest przepiękny!

2. Eustoma i wstążka w kratkę

Wybrałam to kontrastowe połączenie, bo zieleń świetnie sprawuje się w kombinacji z fioletem. Eustoma to przepiękny kwiat, który bardzo długo utrzymuje swoją świeżość, nie tylko we flakonie. Jego pąki są równie piękne jak kwiaty, rosną w podobnych formach, więc łatwo jest z gałązek uskubać fragmenty do dekoracji.

3. Jaskry i tasznik

To połączenie jest jednym z droższych w zestawieniu, kwiaty jaskrów, jedne z moich ulubionych, pięknie kontrastują z zielenią tasznika. Odcięta korona kwiatu przyklejona jest na klej z pistoletu do nóżki kieliszka. Jeśli szykujecie nieduże przyjęcie, to spokojnie możecie sobie pozwolić na taką dekorację i w ten sposób zastąpić bukiet na stole mini bukiecikiem przy każdym z gości

4. Płatki gerbery
Płatki kwiatów, szczególnie tych trwałych jak gerbera, też mogą być wdzięczną dekoracją. Wystarczy kilka płatków, które przykleicie pistoletem na gorąco go szkła. Efekt i zachwyt gości gwarantowany! Pamiętajcie tylko, żeby kwiaty były mięsiste i świeże, wtedy będą dłużej trwałe. Dla tych, którzy mają obawy co do kleju – bardzo łatwo jest go później usunąć z kieliszka.

Życzę Wam danych wakacyjnych przyjęć!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
Kalendarz 2020 do druku
October 15, 2019
Planery do druku na rok szkolny/akademicki 2019/2020
Planery do druku na rok szkolny/akademicki 2019/2020
August 14, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
Kalendarz i planery 2019 do druku (MEGA PAKA)
Kalendarz i planery 2019 do druku (MEGA PAKA)
October 01, 2018
Planner miesięczny 2018 — październik, listopad, grudzień
Planner miesięczny 2018 — październik, listopad, grudzień
September 14, 2018
Planner miesięczny 2018 — lipiec, sierpień, wrzesień
June 11, 2018
Planner miesięczny 2018 — kwiecień, maj i czerwiec
Planner miesięczny 2018 — kwiecień, maj i czerwiec
March 05, 2018