Autor  

Jak zorganizować swojego faceta?


Wspólne zamieszkanie to taki moment związku, w którym słowo organizacja nabiera zupełnie nowego wymiaru. Pamiętam, kiedy wynajęliśmy z Kamilem pierwsze mieszkanie. Jako, że to facet, w dodatku nieco roztargniony, nie za bardzo pamiętał by odkładać na miejsce swoje rzeczy, nie ogarniał też robienia prania lub zapominał podlewaniu kwiatów, kiedy wyjeżdżałam. Nawet kaktusa potrafiłby wysuszyć :) Podejrzewam, że nasze pierwsze kroki w tworzeniu domu nie byłyby tak łatwe, gdyby nie dążenie do odpowiedniego zorganizowania się. Wspólnie oczywiście! My, jako kobiety możemy naszym mężczyznom w tym pomóc, a ja chciałam podzielić się z Wami swoimi sposobami. Okazały się one niezwykle skuteczne i przyjemne w realizacji, chociaż wciąż dążymy do ideału. Jak więc samej zmienić swoje nawyki i przy okazji zorganizować swojego faceta?


1

Odkładajcie wszystko na miejsce

Kiedyś przeczytałam taką poradę, żeby każdego wieczoru zrobić po mieszkaniu rundkę i odłożyć na swoje miejsce rzeczy, które na nim nie leżą. I powiem Wam, że naprawdę kilka dobrych lat pracowaliśmy na to, żeby wyrobić w sobie nawyk zachowywania porządku „na bieżąco”. Na dzień dzisiejszy jest to dla nas normalne i nie traktujemy go jako „przykrego obowiązku”. Polecam serdecznie wprowadzić tę formę sprzątania! Wtedy dni, w które robicie poważniejsze porządki, będą mniej obciążone odkładaniem dziesiątek rzeczy na miejsce.


2

Kup mu dobry organizer

Najlepiej organizer, z którego będzie Wam łatwo korzystać wspólnie, chociaż taki osobisty też jest niebywale potrzebny. Ja dość długo szukałam idealnego notesu do organizacji zadań, szczególnie na dni, które mamy dość mocno „obłożone” pracą. Absolutnym ideałem okazał się notes „Plan udanego dnia” z Organizacji od zaraz. Wyrywane karteczki z możliwością oznaczenia dnia tygodnia, wpisania planu działania, zadań i innych niezbędnych informacji, był tym, czego szukaliśmy oboje. Nawet nie wiecie jak byłam zdumiona, kiedy Kamil tak chętnie zaczął z niego korzystać, a dziś jest to obowiązkowy notatnik na naszym biurku.


tablica-symboli-do-prania

3

(Nie)dyskretnie mu podpowiadaj

Z myślą o „podpowiadaniu” przygotowałam też kilka grafik do wydrukowania i powieszenia w kuchni i łazience. Na pewno znacie doskonale problem prania i symboli z metek. Czasem dla nas są one niczym chińskie znaczki, a co dopiero dla naszych mężczyzn! Zobaczcie koniecznie grafikę z symbolami do prania oraz przelicznik kuchenny.

Jeśli już o kuchni mowa, to czy Wasz facet też potrafi pomylić wszystkie rodzaje ziół i przypraw? Albo nie odróżnia od siebie koperku i natki pietruszki? Na takie pomyłki są bardzo proste metody! W kuchni przygotuj etykietki na produkty i je opisz. Możecie skorzystać z tych, które już dla Was wcześniej przygotowałam w poście 140 etykiet na przyprawy, zioła i bakalie.


4

Zrób planner tygodnia

Kiedyś taki przygotowałam i okazał się on jednym z najpraktyczniejszych projektów DIY do naszego domu. Planner na drewnianej desce, do którego zamocowane są drewniane mini spinacze, wisi u nas w biurze. Kiedy mamy bardziej pracowity tydzień i nie chcemy o niczym zapomnieć, to przypinamy do każdego dnia karteczki z najważniejszymi wydarzeniami.

Plannerów jest cała dostępna cała masa, mogą być zarówno drukowane (przepięknie znajdziecie u Karoliny), jak i narysowane samodzielnie, forma elektroniczna też się sprawdzi. Najlepiej samemu odkryć, co jest dla nas najwygodniejsze. My początkowo zaczynaliśmy od tabelek w komputerze, ale jednak i ja i mój mąż, jesteśmy bardziej analogowi i wolimy karteczki samoprzylepne

organizer_i_notes

 


5

Przygotuj terminarz rodzinny

Rzecz, która sprawi, że nasz facet (i my przy okazji również) nie zapomni o wszelkich uroczystościach rodzinnych. Warto do tego zakupić specjalny, niewielki notes, w którym powpisujemy daty ważnych wydarzeń — urodziny, imieniny czy rocznice. Oczywiście pamiętać musimy o uzupełnianiu go na bieżąco. Dobrze, jak będzie leżał pod ręką, np. w biurze. Jeśli nie macie nawyku sięgania po notesy, to polecam każdego roku usiąść i wszystkie wydarzenia wklepać sobie do telefonu jako przypomnienia.


 

Jakie są Wasze metody na „zorganizowanie” faceta,
a przy okazji — i siebie?

magda

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
June 13, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
Kreatywne migawki kwietnia '17
Kreatywne migawki kwietnia ’17
May 02, 2017
Czym jest Project Life i dlaczego postanowiłam go zacząć
September 12, 2016
Kapsuła czasu — prezent na rocznicę
June 18, 2016
Rowerowy konkurs w miejskim stylu!
June 10, 2016
5 powodów, dla których warto wyjść na rower ze swoją drugą połówką
May 31, 2016
Jak zyskać więcej miejsca w kuchni? + BONUS!
April 22, 2016
5 sposobów na życie w zgodzie z sąsiadami
April 16, 2016