Autor  

Mieszkanie marzeń? To możliwe! – planner remontowy do druku


Kiedy ponad cztery lata temu odebraliśmy klucze do naszego mieszkania, czułam totalne przerażenie. W jak najszybszym czasie mieliśmy do wykończenia wszystkie pomieszczenia, czyli dwa pokoje, kuchnię, salon, biuro i przedpokój. Wszystko oczywiście zgodnie z “pinterestowymi marzeniami”, od których pękały mi foldery na komputerze! Okazało się, że dobra organizacja jest kluczem do sukcesu. Całość udało nam się zgrabnie zamknąć w czasie i nie stracić przy tym nerwów.

Nieważne czy remont jest mały, duży, czy wręcz generalny — każdy wymaga planu. Przy okazji tego, że sami aktualnie odnawiamy nasze mieszkanie, mam dla Was kilka wskazówek jak przygotować się na remont wraz z graficznym plannerem do druku. Można w nim wpisać wszystko, co najważniejsze, zaplanować działania i… wydatki! Budżet remontowy to niezwykle ważna kwestia, dlatego wraz z partnerem wpisu, którym jest bank Citi Handlowy, podpowiem również jak zorganizować środki na remont.

Teraz jesteśmy w trakcie odświeżania naszego M. Wiecie — żeby mieszkanie zachowało swoją świeżość i nie popadło “w ruinę”. W naszym przypadku wystarczy odmalowanie ścian oraz kupienie kilku nowych dodatków, za którymi idzie zmiana stylu. No bo ile można siedzieć w pięknej Prowansji, kiedy można niewielkim kosztem przenieść się na Long Island, do Hampton. I z takiego założenia wyszliśmy, dlatego w naszym mieszkaniu nastąpiły (nie)wielkie zmiany.

JAK ZAPLANOWAĆ REMONT


Zawsze przed rozpoczęciem jakichkolwiek kreatywnych działań, a remont mieszkania niewątpliwie do takich należy, zachęcam do zebrania inspiracji. Mogą to być oczywiście zdjęcia i rozwiązania z internetu, prasy czy katalogów. Są one ważne, nawet jeśli korzystamy z usług architekta wnętrz. Zobrazuje mu to oczekiwania i pokaże co nam się podoba. Jeśli działamy “na własną rękę”, to dobrze, żebyśmy wcześniej wszystko sobie sprecyzowali. Przemalować ścianę jest później łatwo, gorzej z jej przestawieniem.

Najważniejsze przed samym remontem, to podejść do sprawy w sposób systematyczny, zachować kolejność działań oraz mieć wszystko rozpisane. Nauczona doświadczeniem remontów własnych, rodziny i znajomych, zrobiłam mały risercz i zebrałam najważniejsze tematy, żeby stworzyć uniwersalny planner. Wiem, że każdy ma inne potrzeby, dlatego starałam się umieścić w nim te najbardziej istotne. Zostawiam też miejsce na luźne notatki. W moim plannerze istotne jest to, że można go wydrukować do każdego pomieszczenia osobno i stworzyć sobie tym samym “książeczkę remontu”, której znajduje się podsumowanie kosztów, co jest chyba jednym z najważniejszych aspektów remontu.

Po przemyśleniach zaprojektowałam grafikę, w której znalazły się:

 • terminarz na wpisanie daty rozpoczęcia i planowanego zakończenia działań
 • miejsce na wpisanie remontowanego pomieszczenia wraz z opisem projektu — planner jest uniwersalny, remontując kilka pomieszczeń lub nawet całe mieszkanie, można wydrukować sobie kartkę dla każdego z nich
 • tabela zakupów, w której można zaznaczać zakupy już zrobione oraz koszt materiałów
 • miejsce na informacje o ekipie remontowej, gdzie wpisać można kontakt oraz koszty — zaliczki, robocizny i ewentualnych innych wydatków
 • jest też pole na wpisanie dostaw, np. zamówionych kafli albo innych materiałów
 • tabela dodatkowych zadań oraz okienko na notatki
 • oraz najważniejsze — podsumowanie budżetu naszego projektu

W plannerze jest miejsce na opis projektu, więc mogą się tam znaleźć słowa kluczowe, np. szare ściany, styl prowansalski itd. Pozostałe pola można uzupełniać według własnego uznania. Np. kiedy zebrane są już wszystkie materiały — plany własne albo stworzone przez architekta wnętrz, należy usiąść do spisania zakupów. Może nam w tym pomóc właśnie architekt, a także ekipa remontowa. Koszty można zaplanować wpisując je wcześniej, albo uzupełnić je dopiero po dokonaniu zakupów. Gdyby lista w plannerze remontowym była za mała — można ją spokojnie rozbudować o zaprojektowaną przeze mnie już wcześniej listę zakupową.

Załóżmy, że remontujemy łazienkę i chcemy wymienić kafelki i armaturę. Znaleźliśmy nasze wymarzone, więc wpisujemy na listę ich nazwę i koszt, a także niżej termin dostawy. Dobrze byłoby skontaktować się z ekipą remontową i dopytać, co będziemy musieli jeszcze kupić — dlatego jest też miejsce na dane kontaktowe do majstrów.

EKIPA REMONTOWA


To kolejny ważny punkt, którego nie możemy zignorować i pozostawić przypadkowi. Nikt z nas nie chce współpracować z fachowcami, którzy nie wywiązują się ze swoich zadań i generują masę dodatkowych wydatków. Najlepiej w tym miejscu zastosować starą metodę, czyli zapytanie się przyjaciół i rodziny, z kim robili swoje remonty. Wykończone mieszkania i domy są świetnym CV grupy remontowej. Dobrze zobaczyć ich pracę nie tylko w jednym miejscu, ale w kilku. I to nie tylko świeżo skończonych remontów, ale i takich, które były robione dawniej, żeby można było ocenić, czy nie pojawiły się jakieś “fuszerki”.

O czym powinniśmy pamiętać?

 • Ile czasu zajął ekipie remont? Lepiej by było, gdyby pracownicy nie robili kilku miejsc jednocześnie. Wówczas niewielka praca może trwać w nieskończoność. Im dłużej trwa remont, tym więcej kosztuje.
 • Koszty pracy fachowców potrafią być bardzo różne. Wszystko zależy od miasta i regionu. Z tego powodu wybór ludzi do remontu w dużym mieście może być bardzo nieprzyjemny dla portfela. Można się zastanowić, czy nie lepiej poszukać ekipy remontowej w mniejszych miejscowościach.
 • Fachowcy lubią “mydlić oczy” terminami i kosztami. Albo straszyć “nie da się”. Nie ma powodu rezygnować z pomysłów, zwłaszcza kiedy widzimy na zdjęciach z inspiracji, że się da.
 • Pamiętać należy o tym, żeby podpisać umowę z ekipą remontową, lub z firmą remontowo-budowlaną.

BUDŻET NA REMONT


Tyle wspaniałych pomysłów, a tak mało środków, by je zrealizować. Kiedy zastanawiałam się nad tym, co zrobić, żeby wygospodarować pieniądze na wyremontowanie domu czy mieszkania, doszłam do wniosku, że tak naprawdę istnieją dwie drogi – odłożyć albo pożyczyć. Ewentualnie wygrać, ale… Sami wiecie Oszczędzanie to bardziej czasochłonny plan, jednak rezygnując z generujących koszty przyjemności i odkładając co miesiąc wyznaczoną kwotę, możemy zebrać gotówkę do zainwestowania w remont. Druga opcja jest krótsza i szybsza. To pożyczka remontowa. Warto rozejrzeć się za taką, która pasuje do naszych potrzeb.

Tak jak wspomniałam na początku, partnerem wpisu jest bank Citi Handlowy, który posiada w swojej ofercie pożyczkę środków na remont. Nie zawsze jesteśmy w stanie odłożyć w śwince skarbonce tyle pieniędzy, żeby wyremontować mieszkanie bez stresu i myślenia, czy nie zostaniemy z położonymi do połowy kafelkami w łazience. Poza tym — odkładanie trwa jakiś czas, dopiero po kilku miesiącach (lub nawet dłużej) jesteśmy w stanie pozwolić sobie na rozpoczęcie działań.

Sami skorzystaliśmy z kredytu wykańczając nasze mieszkanie i absolutnie tego nie żałujemy. Uważam, że nie ma na co czekać, bo mieszkanie w ładnych, wyremontowanych wnętrzach to wielka przyjemność. A oszczędzając możemy odłożyć pieniądze na wcześniejszą spłatę kredytu, bo w ofercie banku Citi Handlowy, o której wspomniałam, jest taka możliwość.

Co oferuje w kwestii kredytów remontowych Citi Handlowy?

 • Można uzyskać pożyczkę nawet na ogromny remont
 • nie jest potrzebne zakładanie i prowadzenie dodatkowego konta, czy zakup takich produktów, jak np. dodatkowe ubezpieczenia
 • decyzja o przyznanie kredytu podejmowana jest nawet w 1 dzień
 • kwotę i liczbę rat wybieramy według uznania
 • istnieje możliwość indywidualnej negocjacji ceny
 • więcej informacji i szczegółów znajdziecie oczywiście na stronie banku.

Podsumowując, usługa banku Citi Handlowy jest naprawdę wygodna. Dostęp do oferty banku jest niezwykle łatwy i może odbywać się tylko online. To znacznie przyspiesza uzyskanie kredytu. Jeśli wszystko się zgadza, pieniądze można otrzymać tego samego dnia!

PLANNER REMONTOWY DO DRUKU


Grafika, którą przygotowałam, jest gotowa do pobrania niżej. Planner ma format A4 i przygotowany jest do druku w kolorze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wydrukować go jako czarno-biały.

➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę

PLANNER REMONTOWY


➤  Jeśli podoba Ci się wpis — udostępnij go dalej swoim bliskim i przyjaciołom!


Zanim pobierzesz grafikę — przeczytaj:

 • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie, dlatego nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępniona grafika jest jedyną wersją grafiki
 • Grafika przygotowana jest do druku w wysokiej jakości, można bez problemu wydrukować ją na domowej drukarce
 • Druk można wykonać na każdym rodzaju papieru
 • Wymiary grafiki to A4
 • Plik zapisany jest w formacie JPG
 • Można z niej korzystać tylko dla własnego użytku!

INNE GRAFIKI DO ORGANIZACJI


Przygotowywałam już różnego rodzaju grafiki do planowania, które również można pobrać z bloga i wydrukować w domu. Dlatego jeśli poszukujesz innych rodzajów plannerów i list — zapraszam:

Pozdrawiam Was z mojego pięknego salonu!

____

Wpis powstał we współpracy z bankiem Citi Handlowy

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer ewidencji zamrażarki + etykiety do druku
June 20, 2022
Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
Kalendarz ząbkowania do druku
Kalendarz ząbkowania do druku
May 01, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer 2021 do druku
November 24, 2020
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
Najpiękniejszy planer szkolny z kalendarzem 2020/21 do druku
August 17, 2020
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020