Autor  

Metamorfoza mojego biura: różowe farby do ścian


Ponad rok temu poszukiwałam idealnego koloru do sypialni, padło wówczas na granatowy. I była to jedna z moich najlepszych, jak na razie, decyzji “wnętrzarskich”. Teraz przyszła kolej na moją największą zmorę — biuro! O pierwszym etapie jego zmian, czyli wyborze mebli i dodatków pisałam niedawno tutaj.

Jeśli chodzi o to, jakie było moje biuro dotychczas, to mogę podsumować to tak: w pewnym momencie przestałam lubić to miejsce. Z pracą przenosiłam się do kuchni, która ewidentnie nie powinna pełnić funkcji miejsca pracy. Podjęłam więc decyzję: te kilka metrów kwadratowych, na których tworzę bloga, musi być takie, jak rzeczy, które się na nim pojawiają, czyli kobiece i inspirujące. Musi być… różowe. Dlatego też, po udanej metamorfozie koloru ściany w sypialni, po raz kolejny rozpoczęłam współpracę z marką Magnat i wybrałam się na poszukiwania idealnej różowej farby. Jak się okazało — była to przygoda, której efektem jest najpiękniejszy odcień pudrowego różu, jaki tylko moje oczy widziały!

DLACZEGO RÓŻOWY?


Nazwa My Pink Plum zobowiązuje, czyż nie? Prawda jest jednak taka, że chciałam oddzielić kolorem przestrzeń “do pracy” od przestrzeni domowej. Nie mogłam użyć ciemnych kolorów, ponieważ staram się jak najbardziej rozjaśnić biuro. Nie chciałam również pozostać przy bliskiej mojemu sercu szarości, bo jest już ona obecna w salonie. I ostatecznie — potrzebowałam zmiany. A tych zmian jest kilka i wszystkie po to, by moja praca była przyjemniejsza i efektywniejsza.

POSZUKIWANIA IDEALNEGO KOLORU


Trzeba wiedzieć, że różowy różowemu nierówny i wybór okazał się bardzo trudny! Może nawet trudniejszy od przekonania do niego faceta! Muszę przyznać, że na rynku pełno jest już gotowych kolorów farb i naprawdę można przebierać w odcieniach!

1. Królewski Diament, Magnat | 2. Płatek Piwoni, Śnieżka | 3. Różowy Diament, Magnat
4. Różany Dworek, Śnieżka | 5. Pastelowy róż, Śnieżka | 6. Uroczy morganit, Magnat
7. Czarujący kwarc, Magnat

Wszystkie kolory pochodzą ze stron www marki Magnat i Śnieżka,
więc pewnie różnią się w rzeczywistości, ale pokazuję je, żeby zobrazować różnorodność

Niemałym odkryciem dla mnie było otrzymanie nowych próbników kolorów. Tym razem, dzięki Magnatowi nie musieliśmy malować ściany w kilku miejscach, by zobaczyć jak dany kolor zachowuje się w różnym oświetleniu. Dotarły do nas suche próbniki do farb z formułą Anty formaldehyd, wielkości zbliżonej do A5, które są nowością marki. Wystarczyło przyłożyć kartoniki do ściany, a potem zrobić to ponownie o innej porze dnia.

Zakładałam, że wynik będzie zbliżony, ale nie idealnie pasujący z kolorem w puszce. Muszę przyznać, że moje zdziwienie było olbrzymie, kiedy po przyłożeniu próbnika do ściany… tylko cień sugerował, że on w tym miejscu jest. Odwzorowanie kolorów jest idealne!

IDEALNA RÓŻOWA FARBA


I tak mój wybór padł na Uroczy morganit A38 z nowej kolekcji farb Magnat do sypialni lub pokoju dziecka. Cudowny, przepiękny pudrowy róż! W 100% taki, jaki sobie wymarzyłam.

Kolor pochodzi z serii, która ma za zadanie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu. Dzieje się to za sprawą właściwości zamieniających wszechobecny (np. występujący powszechnie w klejach w branży budowlanej i meblarskiej) związek chemiczny, czyli formaldehyd, w parę wodną.

By skomplikowane rzeczy uczynić prostymi – im mniej tego związku w powietrzu, tym lepiej nam się oddycha. By tego było mało, to składniki farby i cząsteczki srebra w niej zawarte, zabezpieczają ścianę przed rozwojem bakterii i powstawaniem grzybów oraz pleśni. Jest to dla mnie o tyle ważne, że biuro znajduje się w wydzielonej, nieco dusznej i podatnej na kurzenie się, za sprawą książek, przestrzeni.

Uwielbiam moje nowe, różowe biuro! Nie minęło dużo czasu od wyniesienia wielkiego, ciemnego biurka i zmiany koloru, a już nie wyobrażam sobie, że było w nim inaczej niż teraz. Nowe ustawienie mebli jest tak oczywiste, że głowię się, dlaczego na to wcześniej nie wpadłam. Nasze mieszkanie zostało totalne odświeżone tą zmianą! Szczegółowo o meblach i dodatkach, które ostatecznie wylądowały w biurze, opowiem w kolejnym poście z tej małej, remontowej serii. Wypatrujcie informacji o wpisie na moim Instagramie i Facebooku!

Enjoy!!


➤ Jeśli podoba Ci się wpis — udostępnij go dalej swoim bliskim i przyjaciołom!


Wpis powstał we współpracy z marką Magnat.

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Planer domowego budżetu – 133 strony w PDF do druku
October 17, 2021
Planer akademicki 2021/22 do druku – 27 szablonów PDF
September 18, 2021
21 ZABAW DO DRUKU NA WIECZÓR PANIEŃSKI
July 04, 2021
3 plakaty z kosmosem do druku
May 18, 2021
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
February 08, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Prezentownik 2020 – zabawki dla dzieci
November 20, 2020
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
Ulubione drewniane zabawki naszego malucha
September 25, 2020
Czapeczka tygrysek do druku na bal przebierańców
Jesienny lisek – czapeczka do druku dla dzieci
September 15, 2020