Autor  

12 fajnych lamp (nie tylko) do salonu!


Piękny design to nie tylko zachwycające grafiki czy fantazyjna architektura, ale też przedmioty domowego użytku. Design otacza nas bardziej, niż większość osób zdaje sobie tego sprawę. Czemu wybieramy takie, a nie inne sztućce czy stół do jadalni? Oczywiście dlatego, że podoba nam się taki design, a nie inny. Nawet proste formy wymagają precyzyjnej ręki i tęgiego umysłu. Nie powstają z niczego, a są efektem lat doświadczenia, studiów i tradycji. Dlatego pisząc o „miłości do pięknego designu”, kładę ogromny nacisk na szacunek dla twórców różnych dziedzin, które reprezentują, i zachwycam się nad precyzją, pomysłem i dziełem.

Kocham design! Tym bardziej, kiedy dotyczy spraw domowych przestrzeni. Każdy z przedmiotów znaleziony w szufladach lub stojący na półkach, mógłby być wymówką dla wielkiego, inspirującego zestawienia. Takiego jak to z lampami. Zdradzę Wam, że lampy to moje oczko w głowie od kilku miesięcy. Gdziekolwiek nie pójdę, a co dwa tygodnie odwiedzam i robię „rundkę” po sklepach wnętrzarskich, szukam najlepszej lampy na swoją toaletkę. Robiąc poszukiwania w sieci —  znalazłam wiele i fajnych lamp do salonu i nie tylko. Może i Wam się coś spodoba?

W 4 różnych stylach


1. W stylu loftowym   |   2. Lampa Take od Kartell   |   3. Nowoczesna LED

Uwielbiam styl loftowy i zastanawiam się, czy któregoś dnia nie zmienić radykalnie wyglądu naszego mieszkania. Wiem, to szalone, ale kiedy patrzę choćby na taką lampy jak wyżej, to naprawdę, chciałabym! Ale na razie to kwestia dalekiej przyszłości i rozglądam się za czymś odpowiednim obecnego wystroju (który też uwielbiam!). Może coś bardziej klasycznego z nutką nowoczesnej fantazji? Taka jest lampka od Kartell. LED-owa lampka Bon Jour unplugged bardziej mnie jednak przekonuje. Jest odważniejsza w formie opowiedzenia na nowo o klasycznym wzorze.

4. Lampa Cindy od Kartell   |   5. A’la bankierska od house doctor   |   6. W kolorze złota

Tutaj styl bardziej z mojego domu. Jest złoto i druty. Myślę, że każda z nich świetnie by pasowała do białych mebli. Zresztą, kocham połączenie bieli ze złotem, a szczególnie w formie klasycznych rozwiązań z nowoczesnym sznytem.

7. Z drewna i metalu   |   8. Sznurek    |   9. W stylu Newport

Klimaty rustykalne są najbliższe temu, co sprawia, że odpoczywamy w domu. Warto być bliżej natury i odnawiać sobie co jakiś czas „związek” z nią oraz naturalnym rytmem życia. Dotykać naturalnych faktur, przypominając sobie o „włościańskim” stylu życia. Może dlatego tak kocham styl Hamptons?

10. Ażurowa    |   11. Lampa Bourgie od Kartell   |   12. Czarna z kryształkami

Ostatnie trzy lampki są bardziej jak z bajki. Też są ładne, by nie było, że się naśmiewam! Fantazyjne i „zwiewne”. Od delikatnej, białej lampy, wręcz stworzonej dla radośnie kroczącej przez życie kobiety, przez bogatą i elegancką lampę z pałacu, po tę dla gotyckiej diwy.

Która najbardziej przypadła Wam do gustu?

Enjoy!!

_____
Wpis zawiera linki afiliacyjne

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Moja kolekcja ceramiki w kolorze kobaltowym
August 10, 2021
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
Planer Mamy do druku oraz 3 darmowe plakaty rodzinne
November 15, 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
Darmowe plakaty jesienne do druku — edycja 2019
September 21, 2019
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
Praktyczna wyprawka — moja lista dla młodych rodziców
July 22, 2019
59 pastelowych must have z wyprzedaży
59 pastelowych must have z wyprzedaży
July 16, 2019
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
2 najmodniejsze plakaty na 2019 rok do druku
January 16, 2019
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
Jesienna wishlista — dom, szafa, dusza i ciało
September 11, 2018