Autor  

Jak wyprostować pochylone skrzynki balkonowe?


Tego roku postanowiłam wyjątkowo zadbać o wygląd balkonu. Latem, chociaż nie tylko, jest on przedłużeniem salonu. Drzwi otwarte są praktycznie całe dnie, więc warto cieszyć oko przytulnym kącikiem. O tym jak zaaranżowałam tę przestrzeń opiszę Wam innym razem, szczególnie temat skrzyni, który jest absolutnie zawsze poruszany na Instagramie. Dzisiaj chciałam „sprzedać” patent na eleganckie wyprostowanie zbyt pochylonych skrzynek z kwiatkami. 
Te, które są u mnie zakupiłam w Ikea, są wyjątkowo śliczne. W koralowym kolorze i białymi uchwytami idealnie pasują do barierki balkonu. Miałam jednak problem z tym, że są zbyt pochylone. Poszukiwanie pomysłów zaczęło się od myślenia o umieszczeniu jakiejś deski lub styropianu, ale byłoby to zbyt pracochłonne i też mogłoby być wątpliwej estetyki. Mam piękne (choć trudne w utrzymaniu czystości) szyby i nie chcę ich niczym zakrywać. Dlatego najlepsze było rozwiązanie punktowe, które estetycznie odsunie skrzynkę. Z pomocą przyszły mi korki od wina. Wiedziałam, że ich zbieranie ma sens i nadejdzie moment, że w końcu mi się przydadzą!

Zamontowanie korków na uchwycie, które okaże się skuteczne też nie było najłatwiejszym zadaniem. W końcu korek musi trzymać się jego, a nie szyby. Użycie kleju nie wchodzi w rachubę, bo po pierwsze – zniszczymy emalię, a po drugie, wysokie temperatury i czynniki pogodowe mogą osłabić skuteczność. Dlatego zdecydowałam się na plastikowy zacisk, który zamontowany jest do uchwytu maksymalnie ciasno. Najlepiej dociągnąć go obcęgami, żeby absolutnie nic nie było w stanie ich obruszyć. W innym wypadku będziecie biegać za nimi po całym osiedlu, bo mogą odpaść przy zakładaniu skrzynek. Dodatkowa uwaga – wkładając w uchwyt skrzynię uważajcie, żeby nie zepchnąć naciągniętego zacisku, bo wysunie się wtedy korek.

Fajne, prawda? Coco też jest tego zdania

Do zobaczenia w kolejnym balkonowym wpisie!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
Nasz mini zielnik — wieszanie doniczek bez wiercenia w elewacji
June 13, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
3 style: dodatki na taras
3 style: dodatki na taras
April 25, 2017
5 powodów, dla których warto wyjść na rower ze swoją drugą połówką
May 31, 2016
Jak zyskać więcej miejsca w kuchni? + BONUS!
April 22, 2016
5 sposobów na życie w zgodzie z sąsiadami
April 16, 2016
Jak zorganizować swojego faceta?
April 13, 2016
Jak uratować weekend?
March 11, 2016
Zwiedzanie Mediolanu #2 — komunikacja i jedzenie
March 07, 2016