Autor  

Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na smartfonie


Edycja zdjęć na smartfonach stała się na tyle wygodna. Każda z fotografii, które znajdują się na moim Instagramie, jest już tylko i wyłącznie obrabiana za pomocą praktycznie jednej (czasem dwóch) aplikacji. Wszystkie są też robione smartfonem, chociaż wiele osób jest zaskoczonych tym faktem. Z reguły fotografuję moim iPhonem 6, ale jak pewnie wiecie, uczestniczyłam w warsztatach fotograficznych #LumiaInGranada, dzięki którym miałam przyjemność wygrać Lumie 930. Okazała się najlepszym smarfonowym aparatem ever i służy mi własnie do robienia zdjęć.

 

O tym jak robić dobre kompozycje pisałam w poście Jak robić dobre zdjęcia smartfonem. Fotografia oczywiście to jedna sprawa, drugą, bardzo ważną, są same aplikacje. Wybrałam trzy, które uważam za najlepsze i wystarczające, żeby zdjęcia, które przygotowujecie na swoich telefonach były świetne.  Tym razem skupimy się na uzyskaniu jak najlepszego efektu przy obróbce. Jasne, dobrze oświetlone zdjęcia, z żywymi kolorami – to sekret, który uzyskuje dzięki pomocy wspaniałych programów i nimi chciałabym się dzisiaj podzielić.

 

1. Snapseed


Jeśli miałabym wybrać „tę jedyną” aplikację do obróbki fotografii, to byłby nią właśnie Snapseed. Jest to jedyny program, który w mojej opinii, daje tak szerokie spektrum możliwości edycji zdjęć. Wiele osób pyta mnie co robię, że moje zdjęcia na Instagramie są takie „jasne” oraz czy faktycznie mam tak dobrze doświetlone mieszkanie. Otóż nie, rzekłabym nawet, że moje mieszkanie jest dość słabo oświetlone (na pewno mogłoby być lepiej), więc cały efekt jest zasługą tej apki. Porównałabym ją nawet odważnie do miniaturowej wersji korekcji zdjęć w Photoshopie. Możemy w niej korygować punktowo plamki, opcja idealna dla chcących pozbyć się pryszczy z selfie Dodatkowo świetnie rozbudowana jest możliwość dodawania rozmycia, z której ucieszą się fani tilt-shift. Znajduje się tam też opcja, której brak w wielu programach tego typu – cofanie, można przywrócić obraz do dowolnego stanu historii. Jego największa zaletą jest jednak fakt, że jest całkowicie darmowa na App Store i Google Play. Aplikacja jest bardzo przystępna w użytku, więc każdy po kilku kliknięciach zorientuje się jak ją obsłużyć Polecam!
2. A Beautifull Mess
 

Moje ostatnie odkrycie! Cudowna aplikacja dodająca do zdjęć napisy i proste ilustracje np. z chmurkami na napisy. Zwykle aplikacje, którymi możemy dodawać tekst, posiadają nudną bazę fontów i ilustracji. W tym wypadku spotkało mnie miłe zaskoczenie, wszystko jest bardzo stylowe i z wielką chęcią sięgam po nią, żeby urozmaicić fotografie. Znajduje się tam też pakiet bardzo fajnych filtrów i dodatkowo płatnych dodatków. Aplikację można kupić za niewielkie pieniądze zarówno w App Store, jak i w Google Play oraz Windows Phone. Dla tych słodkich dodatków – warto!
3. Moldiv
 
Robienie kolaży z kilku zdjęć pojawia się u mnie bardzo często na Fanpage’u. Traktuję to jako podsumowania z najciekawszymi zdjęciami pojawiającymi się na IG. Długo szukałam idealnej apki, która w łatwy sposób i z dość dużą ilością kombinacji, pozwoli mi tworzyć takie zestawienia. Moldiv sprawdza się w tej roli świetnie, jest to darmowa aplikacja dostępna na iOS i Androida, można też wykupić wersję pro. Pamiętajcie tylko, żeby nie robić zbyt skomplikowanych kolaży na IG, bo zbyt malutkie zdjęcia i przekombinowane kompozycje wcale nie są fajne.
A jakie Wy macie swoje ulubione appki?

Enjoy!!

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

18 kart do zdjęć na Instagram — do druku
18 kart do zdjęć na Instagram — do druku
May 08, 2018
Moich 6 instagramowych sekretów, których nie powinnam zdradzać
Moich 6 instagramowych sekretów, których nie powinnam zdradzać
November 06, 2017
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
August 22, 2017
Efekt BOKEH w Photoshopie
October 10, 2016
Czym jest Project Life i dlaczego postanowiłam go zacząć
September 12, 2016
Jak zrobić zdjęcie w kształcie napisu
August 26, 2016
Jak robić mega jasne zdjęcia na Instagram?
July 12, 2016
Usuwanie zbędnych elementów ze zdjęcia
June 06, 2016
Najlepsza metoda wyostrzania zdjęć w Photoshopie
November 04, 2015