Autor  

Wielkanocna gra do wydruku — ”Szukanie Zajączków”


Na nowo odkrywam Wielkanoc. Do tej pory kojarzyła mi się głównie z „jajecznie” zastawionym stołem, malowaniem pisanek i bieganiem z pistoletami na wodę po podwórku. Dlatego od paru lat staram się upiększać te dni wielkanocnymi girlandami, czy tworząc bileciki na prezenty. Dziś mieszkając w Warszawie, mieście pełnym ludzi z różnych stron Polski, odnajduję nowe tradycje, zabawy i gry, o których nie miałam pojęcia! Bieganie z jajkiem na łyżce, rzucanie pisankami, “zbijanie jajek”… Sporo tego jest. Z całej długiej listy wielkanocnych rozrywek, najbardziej podoba mi się ta w “szukanie zajączka”. Pewnie znacie, a jeśli nie, to chodzi w tej zabawie o to, że dzieci biegają np. po ogrodzie i szukają małych niespodzianek, najpewniej zajączkowych słodyczy i czekoladowych jajek, które wcześniej my dorośli starannie ukryliśmy.

Wielkanocna gra do wydruku — ”Szukanie Zajączków”

GRA DO WYDRUKOWANIA


Nie byłabym sobą, gdybym czegoś nie zaprojektowała na tę okazję. Mam dla Was coś super. Są to grafiki — etykietki do gry w “Szukanie zajączka”. Znajdują się na nich radosne hasła i wiosenne wzory. Możecie wydrukować grafiki, wyciąć je i przyczepić na wielkanocne łakocie. Następnie ukryjcie je gdzieś w domu lub ogrodzie. Nie przesadźcie z tym chowaniem! Czekoladki z bilecikami powinny być poukrywane w miejscach, gdzie dzieci mają łatwy dostęp i bezpiecznie będą mogły je wyciągnąć, ściągnąć, podnieść itd. Najlepiej to wszystko róbcie w konspiracji przed nimi, by nie psuć im późniejszej zabawy.

W którymś momencie wielkanocnego spotkania możecie im powiedzieć, że gdzieś w pobliżu ukryły się złote zajączki oraz inne łakocie i trzeba je wszystkie odszukać. Zobaczycie zaraz jak rozbiegną się na wszystkie strony. Oczywiście nagrodą jest radosne szukanie czekoladek samo w sobie, a potem rodzinne zajadanie się nimi. W końcu są święta, można sobie na chwilę odpuścić dietę, prawda? Na zachętę możecie przyjąć w pierwszych minutach zasady z gry ciepło-zimno, ale myślę, że będą na tyle zaaferowane, że nie będzie to tak potrzebne. Podpowiadam tylko, gdyby w którymś momencie nie domyśliłyby się, o co chodzi w zabawie.

Ile słodkości jest potrzebne? Tyle ile chcemy! Wzorów bilecików jest 8, ale można je wydrukować po 2-3 razy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dookoła były też „rozsypane” czekoladowe jajeczka i marchewki. Z tego całego zgubienia się w okolicy, zające rozsypywały wszędzie zawartość swoich koszyczków. Taki oto bonusik do znalezisk. A może sprawić, by nagrodą główną był pół-kilowy, złoty zając? Może to być najpoważniejszy motywator w całej grze! Sama na niego z podziwem patrzę.

 


➤  Polub My Pink Plum na Facebooku

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu oraz innych grafikach do pobrania, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


➤  Pobierz grafikę:

BILECIKI DO GRY


Projekt jest gotowy do pobrania wyżej. Zanim go pobierzesz przeczytaj:

  • Nie zmieniam kolorów ani wzorów na życzenie, dlatego nie piszcie do mnie w tej sprawie wiadomości, udostępniona grafika jest jedyną wersją grafiki
  • Grafiki przygotowane są w wysokiej jakości do druku w na domowej drukarce
  • Zalecam drukowanie na papierze technicznym
  • Wymiary grafiki to A4
  • Plik zapisany jest w formacie JPG
  • Można z nich korzystać tylko dla własnego użytku i spokojnie udostępniać wpis dalej swoim bliskim i przyjaciołom!

 

Życzę Wam radosnego kicania i cudownej zabawy z rodziną!
A dzieciom wiele radości w szukaniu zająców ❤︎

Enjoy!

____

Partnerem wpisu jest firma Lindt Polska

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Aqua Flex
32 fiszki do organizacji porządków i moja recenzja Tefal Flex Aqua
November 25, 2020
Kartki na dzień Matki do druku
Kartki na dzień Matki do druku
May 09, 2020
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
Kuchnia pełna ziół — darmowa karta przepiśnika bobasa do druku
March 24, 2020
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
Idealny sposób na ocieplenie sypialni
November 20, 2018
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
Opowiedz 21 szczęśliwych historii — 21 kart do druku
August 22, 2017
Porządek w szafie — etykiety do garderoby
Porządek w szafie — etykiety do garderoby
August 16, 2017
Etykietki do domowego SPA — do druku
Etykietki do domowego SPA — do druku
July 31, 2017
http://a-tab.com.pl/mt2712/index.php?tt=22336_12_263518_&r=%2Fpl%2Fsloiki%2F5977-sloik-z-shakerem-kilner-5010853202037.html%3Fsearch_query%3Dsloik%26results%3D34
Etykietki do pralni — do druku
July 20, 2017
Girlanda wiosenna do druku + instrukcja montażu
April 03, 2017