Autor  
DIY

[DIY] Romantyczne podkładki z korka


Jakiś czas temu „szalałam” z malowaniem kluczy lakierem do paznokci. Wtedy też snułam rozmyślania pod tytułem co by tu jeszcze pomalować. I czekać na inspiracje nie trzeba było długo! Mój wspaniały Pinterest, na którym spędzam niekiedy całe godziny podsunął mi pomysł, którym nie mogłabym się z Wami  nie podzielić!
Wszystkim pedantkom (i pedantom) na pewno znany jest problem odbitych kółek od kubków. U mnie w mieszkaniu nie ma mowy o odstawieniu kawy na blat (!) i podkładki pod kubki są wszędzie. Z ich designem mam wielki problem i z reguły mało co mi się podoba. Zwykłe korkowe wyglądają niczym prosto z lat 90-tych. Ale kiedy zobaczyłam jak pięknie przerobiła je Claire z fellow fellow dosłownie zapiałam z zachwytu. A następnie pobiegłam do najbliższego sklepu z rzeczami gospodarstwa domowego (ależ to brzmi!) żeby zakupić te najzwyklejsze – korkowe. Moi drodzy, przedstawiam Wam tutorial DIY na romantyczne podkładki pod kubki!

Do wykonania potrzebujemy białego markera lub korektora. Ja, ponieważ nigdzie w najbliższej okolicy nie mogłam dostać tego pierwszego, zdecydowałam, że namaluję wzorki korektorem, który leży biedny, zapomniany i zakurzony na dnie szuflady. Nastały jego czasy świetności i spisał się znakomicie.

 

Moją pomocą była też szklanka, żebym mogła zrobić równy wzór do niby koronki. Do robienia wzorów może posłużyć cała masa rzeczy np. mniejsze zakrętki czy zatyczki do długopisów. W moim przypadku zdecydowałam się na malowanie odręczne (ah, no w końcu ręka grafika), ale pędzelek i jego precyzja były średnie i efekt jest bardzo hand made :)

 

 

 

 

 

Mam nadzieję, że moi goście będą z większą ochotą odstawiali swoje kawki tam, gdzie należy  :))) Podkładki te mogą cieszyć nie tylko nasze oko, ale mogą być fantastycznym rozwiązaniem na prezent. Zresztą sami zobaczcie jak cudnie prezentują się owinięte wstążką!
Niebawem pojawię się z kolejnymi DIY, bo energia
zbliżającego się lata mnie rozpiera i dodaje skrzydeł
Buziaki!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
5 pomysłów DIY na świąteczny upominek dla gości
December 08, 2016
DIY szybka i łatwa dekoracja na Halloween
October 28, 2016
DIY słoiczki na słodkości z etykietkami do druku
September 05, 2016
DIY – 3 x świąteczna świeca
November 19, 2015
DIY – metamorfoza szafki pod telewizor
September 18, 2015
Magnesy na lodówkę – DIY z marką Haier na targach IFA
September 14, 2015
DIY – Planer tygodnia
June 25, 2015