Autor  
DIY

[DIY] Znaczniki do szklanek


 

Na imprezach nie brakuje pogubionych szklanek. Zawsze, czy to na mniejszej czy większej domówce, padnie pytanie „Czy to moja szklanka?”. Żeby pomóc nie gubić swoim gościom kieliszków czy szklanek – zastosujcie kolorowe znaczniki! W sklepach znajdziecie takie na przyssawkę, u mnie natomiast zrobione własnoręcznie, proste i szybkie do wykonania. Jeśli więc szykuje Wam się jakaś karnawałowa impreza, to myślę, że taką ładną i praktyczną ozdóbką, możecie ją sobie umilić!

Co będzie nam potrzebne do ich zrobienia?

  • okazja do imprezowania
  • miniaturowe spinacze z drewna
  • lakiery do paznokci

 

Do zrobienia znaczników na szklanki bądź kieliszki potrzebować będziemy kolorów. Jako farbkę wykorzystamy lakiery do paznokci. Powinny być mocno różniące się, czyli np. nie używamy dwóch odcieni czerwonego, bo łatwo będzie je pomylić. Chodzi o zastosowanie kontrastów, żeby każdy, kto będzie miał taki znacznik, zapamiętał swój kolor i pilnował go przez cały wieczór. Ja mam coś z tymi lakierami, bo już sporo projektów z ich użyciem pojawiało się na blogu. m.in. puzderko z orzecha włoskiego albo nakładki na klucze.

 

 

Miniaturowe spinacze z drewna można kupić w sklepach papierniczych. Często są pakowane w komplety, które mają 3 rozmiary. Ja używam tych najmniejszych. Są takie słodziutkie! Po za tym najmniejsze będą najmniej przeszkadzać w piciu i nie istnieje ryzyko, że nasz gość wydłubie sobie nim oko Jeśli macie obawy, że mogą być za wąskie do Waszych szklanek, to oczywiście należy użyć większych. Moje szklanki z Tigera są dość grube i nie było problemów.

 

 

 

 

Spinacz należy po prostu pomalować wybranym kolorem. Zaczynamy od pierwszej strony, odkładamy do wyschnięcia, a następnie malujemy drugą. Od Was zależy, czy będzie zamalowany cały znacznik, czy tylko boki. Ponieważ surowe drewno jest bardzo ładną dekoracją, to zdecydowałam, że nie będę go zakrywała.

 

Szklanki wyglądają cudownie!
Nie mogę się już doczekać okazji do imprezowania!

 

Enjoy!! :)
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
Lekki fioletowy tort jagodowy z bzem lilak
May 14, 2020
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
99 pomysłów na prezent — prezentownik 2019
November 28, 2019
90 pomysłów na prezent dla osób, które „niby mają wszystko”
December 08, 2018
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
99 prezentów dla osób, którym ciężko coś kupić
December 07, 2017
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
DIY deseczka na zdjęcia i pamiątki
October 10, 2017
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
3 bukiety, które możesz zrobić w filiżance
February 28, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017