Autor  

5 najpiękniejszych wnętrz z seriali


Oglądam sporo seriali. Pisałam o tym już wiele razy. Lubię, po długim dniu, wbić się w fotel i zapomnieć, że w około biegają koty. Albo, że w kuchni czekają rzeczy na zmywak. Oddając się temu relaksowi zawsze zwracam uwagę na szczegóły, które towarzyszą fabule. Tymi szczegółami są często książki na półkach lub rodzaje kwiatów w doniczkach. Od szczegółów przejdę więc do ogółów – czyli serialowych wnętrz. Po za losami bohaterów, podglądam ich mieszkania. Ba! W niektórych czuję się, jakbym przebywała na co dzień. Postanowiłam wybrać dla Was TOP 5 tych, które są moim zdaniem najpiękniejsze i które zasługują na uwagę oraz wyróżnienie

Oficjalna strona serialu Once upon a time
1. Mieszkanko Mary z Once upon a time, czyli Królewny Śnieżki. I jest iście „śnieżkowe”, bajeczne i magiczne. Sama nie wiem, które z pomieszczeń podoba mi się najbardziej, dlatego w rankingu umieszczam całość. Zacznę od rustykalnej kuchni, przecierana wyspa jest centralnym punktem małego apartamenciku, połączona z salonem i jadalną – buduje przyjemny klimat. Do tego ściana z czerwonej cegły. W życiu nie pomyślałabym, że mogłaby mi się spodobać taka dekoracja, bo jestem absolutną fanką bieli, ale tutaj ciemna ściana to strzał w 10. I jeszcze sypialnia, w której łóżko pod oknem i bielone cegły totalnie mnie urzekły. Pięknie, lekko i tak jak mówiłam na początku – bajkowo, więc w pełni oddaje klimat serialu.
Oficjalna strona serialu Gossip Girl
2. Gabinet Blair z Gossip Girl. Tego serialu nie mogło zabraknąć w tym rankingu. Po pierwsze z powodu mojego wielkiego upodobania do wszystkich wnętrz, o czym świadczy moja sypialnia. Po drugie – widziałam tam najpiękniejszy gabinet, jaki tylko mogłabym sobie wymarzyć. I podejrzewam, że niejedna kobieta również. Biuro w mieszkaniu Blair jest zielone. O ile ten kolor nie należy do moich szczególnie ulubionych, to w ty miejscu, w takim wydaniu wygląda unikatowo. W połączeniu ze złotymi dodatkami – szlachetnie. Nie muszę chyba więcej dodawać. Jest piękny.
Oficjalna strona serialu Bates Motel
3. Salon z domu Normy Bates jest tak stylowy, jak sama jego bohaterka. Klimat lat 60-tych jest bardzo wyraźny i smacznie pokazany. Jakoś jesienią byłam na evencie promującym nową kolekcję BoConcept, na którym porównano ją do tego serialu. I faktycznie, o ile na pierwszy rzut oka ciężko dostrzec podobieństwo, tak kiedy spojrzy się na design poszczególnych mebli – szczególnie krzeseł, sof i foteli – inspiracja tymi latami jest bardzo wyraźna. Mnie w tym salonie urzeka kolor ścian, niebiesko-szary, ostatnio jeden z ulubionych. Z rudymi meblami wydawać by się mogło dość kontrastowy, ale dzięki dodatkom wnętrze jest spójne i zachwycające. 
Oficjalna strona serialu Pretty Little Liars
4. W Pretty Litte Liars większość wnętrz jest po prostu przepiękna. Mimo, że serialu nie oglądam regularnie, a raczej dorywczo, to  sypialnia każdej z bohaterek jest mi znana, i każdą lubię. Każdą. Jednak jedna zasługuje na szczególne wyróżnienie. Najbardziej kobieca, najbardziej różowa, rustykalna i nowoczesna jednocześnie. Taka jest sypialnia Hanny. Nie ma tu wybitnie designerskich mebli, ani antyków. Efekt taki jak tu jest na wyciągnięcie ręki każdej młodej damy, która chciałaby mieć pokój w podobnym stylu. Ach! I to połączenie pastelowego różu z żółtymi akcentami! Nie mogłabym przejść obojętnie.
Oficjalna strona serialu Witches of East End

5. I kuchnia. Z nią miałam problem, bo to pomieszczenie w każdym serialu oglądam najbardziej bacznie, więc wybór był dość trudny. Ale jednak ostatni zachwyt do szarych kuchni nie jest u mnie przypadkowy. Czarownice w East End mają chyba najpiękniejszą kuchnię, jaką widziałam – wielka, przyjemnie zagracona i jeszcze ten kominek! A nad nim miedziane gary. Wiecie ile bym dała, żeby mieć miejsce na takie gary!? Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje też oświetlenie. Lampy są piękne. Przeplatają się z łańcuchami suszonych owoców. Chyba mam w sobie coś z wiedźmy, bo mogłabym mieć swoją w dokładnie takim stylu!
A jakie Wy wnętrza wytypowalibyście do tego rankingu?
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

8 seriali, które polecam na nadchodzące długie wieczory
November 02, 2017
Komedie romantyczne na jesienne wieczory
October 21, 2016
5 ulubionych filmowych kotów
August 08, 2016
Seriale, które odkryliśmy dzięki Netflixowi
July 23, 2016
Czy aby na pewno #WszystkoGra?
May 21, 2016
filmowe duety
Najlepsze filmowe duety
April 05, 2016
Miękkie lądowanie na Planecie Singli? Recenzja filmu
February 13, 2016
Nieromantyczne filmy o miłości
January 25, 2016
Kobiety powinny oglądać Gwiezdne Wojny
January 11, 2016