Autor  

5 filmów o ślubie


filmy o ślubie pomysł na relaks

„I żyli długo i szczęśliwie.” To dobre zakończenie każdej historii o miłości. Przy ołtarzu czeka przystojny Pan Młody, a w jego kierunku powoli kroczy rozpromieniona Panna Młoda. Biały tren ciągnie się po błyszczącej posadzce kościoła. W ławach uśmiechnięte twarze bliskich z rodziny i przyjaciół. Ktoś nagle błyśnie fleszem. Piękno i romantyzm aż kipi!

Kolejna szczęśliwa rocznica za nami! Cieszę się, że ślub braliśmy jesienią, uwielbiam świętować kolejne lata razem w melancholijnej atmosferze. Wtedy lampka wina w ulubionej knajpie smakuje jakoś inaczej. W powietrzu unosi się zapach palonych liści, a pierwsze przymrozki wcale nie są nieprzyjemne. Cała ta aura natchnęła mnie do stworzenia kolejnego, po 5 filmach o szkole – zestawu najlepszych filmów o ślubach. Jest ono wyjątkowe, bo stworzone razem z moim mężem! Jesteście ciekawi co lubimy najbardziej? Zapraszam!

mamma mia
mamma mia


musical, 2008
Rozpalający greckimi widokami musical z piosenkami cudownego zespołu ABBA. Sophie stara się dowiedzieć, kto jest jej biologicznym tatą. Wymyśliła to sobie, ze odkryje to na swoim weselu. Zaprasza na nie trzech podejrzanych. Co z tego wyniknie? Mamma mia!, to uroczo kiczowaty, elegancki w swojej prostocie oraz cudownie przyjemny musical. Aż chciałabym zorganizować swój ślub w scenerii białych murów i antycznego klimatu greckich wysp. Jeśli kochacie Meryl Streep, Pierce’a Brosnan’a, Colina Firth’a, Christine Baranski, czy Amandę Seyfried, a nie widzieliście tego filmu, to jestem w szoku! PO-LE-CAM! 
polowanie na druhny

komedia, 2005
To zestawienie pełne jest komedii. Tym razem o męskich fantazjach ślubnych – podrywaniu pięknych i chętnych druhen. John (którego gra mój ukochany aktor, Owen Wilson) i Jeremy (Vince Vaughn – któraś go lubi? ;p) wpraszają się na wszystkie wesela, które udaje im się znaleźć i podrywają na nich łatwowierne niewiasty. Nie wiem jak to ma działać, odgrywanie dalekich kuzynów i innych krewnych, ale jakoś im się udaje. Oczywiście, nie szukają miłości. Co znaczy, że zaraz jeden z nich się zakocha… Trochę głupie i całkiem śmieszne. Film niezobowiązujący, ale pewna scena z Jane Seymour może wiele znaczyć dla naszych chłopaków ;) 
narzeczony mimo woli


komedia sytuacyjna, 2009
Na ten film wpadłam przypadkiem, którejś nocy przełączając się po kanałach. Nie spodziewałam się po nim niczego dobrego. Sandra Bullock i Ryan Reynolds – dwoje aktorów z różnych światów, których nijak razem nie łączyłam. A tu to połączenie okazało się miłą niespodzianką. Ta komedia przypadków i miłosnych komplikacji, przedstawiła fajną chemię między postaciami. Otóż pewien facet, Andrew, pracuje u despotycznej kobiety, Margaret, której pewnego dnia grozi deportacja do Kanady. Jedynym sposobem na pozostanie w kraju jest ślub. Niestety, co dobrze wróży dla całej historii, Margaret wymyśliła, że swinguje ślub ze swoich młodym pomagierem. Szybko okazało się, ze miedzy nimi jest „coś więcej”. Wesoła komedia z happy endem. 

komedia romantyczna, 2002
Wracamy na grecka ziemię, …no prawie, bo do greckiej restauracji w Chicago. Pewna urocza Greczynka zakochuje się w przystojnym nie-Greku. Tylko co na to tata, który wymarzył sobie greckiego zięcia i co na to ich szalona rodzinka? Przyjemna rodzinna komedia, której humor buduje się na nieco przekoloryzowanych różnicach kulturowych. Spokojnie można obejrzeć razem z naszym chłopakiem. 
cztewry wesela i pogrzeb

angielska komedia romantyczna, 1994
Klasyk nad klasyki. Jedna z najlepszych komedii romantycznych. Komediowy kanon z Hugh Grantem. Ale chyba już jesteśmy przyzwyczajeni, że jest on twarzą angielskiego komediowego romansidła. Do tego scenarzystą jest Richard Curtis, któremu zawdzięczamy cuda: To właśnie miłość, Dziennik Bridget Jones, Czas na miłość, Notting Hill, czy… Czarną Żmiję. To po prostu musi być dobry film. Kawaler, Charles, raczej zatwardziały, unika tematu ślubu. Nie śpieszno mu, mimo, że ciągle pojawia się na kolejnych podobnych przyjęciach. Wszystkie związki traktował raczej lekko i niezobowiązująco. Coś się jednak zmienia. Będąc członkiem Klubu Kawalerów, zaczął się orientować, że to towarzystwo powoli się wykrusza. Jego myśli ciągle ku Carrie (Andie MacDowell), choć do ołtarza idzie z inną kobietą. 
O komediach romantycznych można dużo pisać, zwłaszcza o tej liście, za którą odpowiedzialny jest Curtis, ale teraz Wasza kolej! Jakie ślubne filmy poleciłybyście „czteroletniej pannie młodej”? ;) 
Enjoy!!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

8 seriali, które polecam na nadchodzące długie wieczory
November 02, 2017
Komedie romantyczne na jesienne wieczory
October 21, 2016
5 ulubionych filmowych kotów
August 08, 2016
Seriale, które odkryliśmy dzięki Netflixowi
July 23, 2016
Wakacyjne zakładki do książek
June 30, 2016
Czy aby na pewno #WszystkoGra?
May 21, 2016
Najlepsze czcionki do zaproszeń z polskimi znakami
May 08, 2016
Girlanda z róż
April 21, 2016
Upominki dla gości — bileciki do druku
April 19, 2016