Share Week 2016
Pierwszy raz bierzemy udział w Share Week’u. Mimo, że śledzimy tę inicjatywę od pierwszej edycji, to zawsze odkładaliśmy udział „na później”. Aż akcja mijała. I tak co roku. A wiecie, że bardzo lubimy polecać inne blogi. Jakiś czas temu pojawił się u nas post rekomendujący autorów biorących udział w Blog Roku 2015, a jeszcze wcześniej ranking najlepszych blogów o designie.
To zestawienie, które od lat przygotowuje Andrzej Tucholski, jest o tyle fajne, że to MY, twórcy, polecamy innych autorów blogów/vlogów. Z tego powodu nie jest to subiektywna lista jednej osoby, a ranking pokazujący gust tych, którzy internet tworzą. Przyjęło się uważać, że wartościowe rzeczy są poważne, smutne, odpowiadające na pytania „kim jesteśmy i dokąd zmierzamy?”. Nie tylko rzeczy refleksyjne są ważne. Dlatego mamy dla Was listę trzech blogów, mądrych, wartościowych i radosnych. Jesteście ciekawi kogo polecamy w tej edycji Share Week 2016?
Zasady SHARE WEEK
Ponieważ może nie każdy zorientowany jest w zasadach akcji, to pozwoliliśmy je sobie zacytować. Są naprawdę proste, warto przeczytać, żeby Andrzejowi było łatwiej „ogarnąć” i podsumować nasze wzajemne polecenia, gdybyście chcieli wziąć udział
1. Na swoim blogu lub kanale wideo publikujesz materiał, w którym polecasz innych autorów (blogerzy – blogerów a youtuberzy – youtuberów)
2. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego autora w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp – tym razem nieistotne)
3. Link do swojego materiału blogowego/wideo wrzucasz do komentarzy POD WPISEM Andrzeja.
4. Swoje polecenia przepisujesz do ODPOWIEDNIEGO FORMULARZA (formularz ma tylko trzy miejsca, więc musisz wybrać najważniejsze)
5. Dajesz znać poleconym osobom, że je lubisz i dobrze się bawicie
Matka jest tylko jedna, czyli najlepszy parenting we wsi Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ta jest wyjątkowa! Potrafi ogarnąć swoją świadomością biegającego za żurawiami synka, drugiego mając przy piersi. W tym samym czasie jest w stanie napisać genialne teksty na bloga, zrobić obiad i ponabijać się z męża. Największe odkrycie blogosfery od czasu odkrywania blogosfery. Do tego wspaniały człowiek z niebanalnym, nieco niepoprawnym poczuciem humoru.
Dr Lifestyle, czyli prawdziwy, inspirujący styl życia. Monika stale, ale uprzejmie nakłania do wychodzenia ze strefy komfortu (chociaż mam wrażenie, że to ostatnio jakieś wyjątkowo „modne” słowa, to nie umiem znaleźć innych). Jeden z niewielu blogów w sieci, gdzie słowo „fit” nie razi po oczach, a porady tam zamieszczone są bardziej kojące niż straszące. Nie znaczy to, że nie dają one do myślenia. Wręcz przeciwnie, to doskonale napisany poradnik, pokazujący jak iść dobrą, zdrową drogą, który nie obezwładnia nas nieustannym zamartwianiem się glutenem, laktozą, węglowodanami, itd.
Fanboj i Życie, czyli odpowiedzi na pytania, których nigdy byś nie zadał. Bo czy interesuje Cię rola czarodzieja w wojnie w światach fantastycznych albo z czego on się utrzymuje pomiędzy chodzeniem „tam i z powrotem”? A może interesują Cię wspomnienia z młodości starego nerda? Nawet jeśli nie, to Piotrek sprawi, że te i inne teksty przeczytasz z przyjemnością i radością. UWAGA! Wpisy są długie i często uzbrojone w przypisy. Znaczy to, że nie jest to blog opinii, a faktu. Jednocześnie znakomicie nerdowski i popkulturalny.
Jacy są Wasi ulubieni autorzy blogów?
A może polecicie nam jakieś kanały twórców video?
Dajcie znać!
- 24 March 2016
- 11 komentarzy
- 3
- podsumowania, wspomnienia