Autor  

Share Week 2016


Pierwszy raz bierzemy udział w Share Week’u. Mimo, że śledzimy tę inicjatywę od pierwszej edycji, to zawsze odkładaliśmy udział „na później”. Aż akcja mijała. I tak co roku. A wiecie, że bardzo lubimy polecać inne blogi. Jakiś czas temu pojawił się u nas post rekomendujący autorów biorących udział w Blog Roku 2015, a jeszcze wcześniej ranking najlepszych blogów o designie.

To zestawienie, które od lat przygotowuje Andrzej Tucholski, jest o tyle fajne, że to MY, twórcy, polecamy innych autorów blogów/vlogów. Z tego powodu nie jest to subiektywna lista jednej osoby, a ranking pokazujący gust tych, którzy internet tworzą. Przyjęło się uważać, że wartościowe rzeczy są poważne, smutne, odpowiadające na pytania „kim jesteśmy i dokąd zmierzamy?”. Nie tylko rzeczy refleksyjne są ważne. Dlatego mamy dla Was listę trzech blogów, mądrych, wartościowych i radosnych. Jesteście ciekawi kogo polecamy w tej edycji Share Week 2016?


Zasady SHARE WEEK

Ponieważ może nie każdy zorientowany jest w zasadach akcji, to pozwoliliśmy je sobie zacytować. Są naprawdę proste, warto przeczytać, żeby Andrzejowi było łatwiej „ogarnąć” i podsumować nasze wzajemne polecenia, gdybyście chcieli wziąć udział

1. Na swoim blogu lub kanale wideo publikujesz materiał, w którym polecasz innych autorów (blogerzy – blogerów a youtuberzy – youtuberów)

2. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego autora w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp – tym razem nieistotne)

3. Link do swojego materiału blogowego/wideo wrzucasz do komentarzy POD WPISEM Andrzeja.

4. Swoje polecenia przepisujesz do ODPOWIEDNIEGO FORMULARZA (formularz ma tylko trzy miejsca, więc musisz wybrać najważniejsze)

5. Dajesz znać poleconym osobom, że je lubisz i dobrze się bawicie


matka jest tylko jedna

Matka jest tylko jedna, czyli najlepszy parenting we wsi Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale ta jest wyjątkowa! Potrafi ogarnąć swoją świadomością biegającego za żurawiami synka, drugiego mając przy piersi. W tym samym czasie jest w stanie napisać genialne teksty na bloga, zrobić obiad i ponabijać się z męża. Największe odkrycie blogosfery od czasu odkrywania blogosfery. Do tego wspaniały człowiek z niebanalnym, nieco niepoprawnym poczuciem humoru.


 

drlifestyle

 

Dr Lifestyle, czyli prawdziwy, inspirujący styl życia. Monika stale, ale uprzejmie nakłania do wychodzenia ze strefy komfortu (chociaż mam wrażenie, że to ostatnio jakieś wyjątkowo „modne” słowa, to nie umiem znaleźć innych). Jeden z niewielu blogów w sieci, gdzie słowo „fit” nie razi po oczach, a porady tam zamieszczone są bardziej kojące niż straszące.  Nie znaczy to, że nie dają one do myślenia. Wręcz przeciwnie, to doskonale napisany poradnik, pokazujący jak iść dobrą, zdrową drogą, który nie obezwładnia nas nieustannym zamartwianiem się glutenem, laktozą, węglowodanami, itd.


fanboj i życie

Fanboj i Życie, czyli odpowiedzi na pytania, których nigdy byś nie zadał. Bo czy interesuje Cię rola czarodzieja w wojnie w światach fantastycznych albo z czego on się utrzymuje pomiędzy chodzeniem „tam i z powrotem”? A może interesują Cię wspomnienia z młodości starego nerda? Nawet jeśli nie, to Piotrek sprawi, że te i inne teksty przeczytasz z przyjemnością i radością. UWAGA! Wpisy są długie i często uzbrojone w przypisy. Znaczy to, że nie jest to blog opinii, a faktu. Jednocześnie znakomicie nerdowski i popkulturalny.


Jacy są Wasi ulubieni autorzy blogów?
A może polecicie nam jakieś kanały twórców video?

Dajcie znać!

mk_podpis-1

dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

Jak o mały włos nie zostałam... księgową! Zawód grafika komputerowego
Jak o mały włos nie zostałam… księgową! Zawód grafika komputerowego
March 19, 2018
Kreatywne migawki kwietnia '17
Kreatywne migawki kwietnia ’17
May 02, 2017
Co warto zobaczyć na Fuerteventurze
March 10, 2017
Tradycja, która wywołuje uśmiech
November 21, 2016
BULLET JOURNAL: moje rozkładówki na październik 2016
September 18, 2016
Kapsuła czasu — prezent na rocznicę
June 18, 2016
13 albumów muzycznych, które nigdy się nie nudzą
May 04, 2016
Nadeszła wiosna!
March 22, 2016
Zwiedzanie Mediolanu #2 — komunikacja i jedzenie
March 07, 2016