Autor  

4 motywacyjne tapety na lato


Każdy z nas spędza przy komputerze tyle czasu, że solidna porcja motywacji jest stanowczo wskazana! W mojej motywacyjnej misji pojawiły się już letnie plakaty, DIY na planer tygodnia i sposoby na relaks z herbatą. Wraz z marką Nestea zachęcamy do tego, żeby w ciągu nadchodzących letnich dni znaleźć chwilę dla siebie i oderwać się od codzienności. Niech tapety na pulpit swoimi hasłami pobudzą Was do działań! Mają one na celu, niczym karteczki samoprzylepne na blacie biurka czy lodówce, nie dać zapomnieć o radości z małych rzeczy i zachęcać do przeżywania przygód. Moja mama ma takie motto, które zawsze sobie przypominam, kiedy dopada mnie „ciąg pracoholiczny” – pracujesz, żeby żyć, a nie żyjesz po to, żeby pracować.

Przygotowałam dla Was 4 tapety w sześciu najpopularniejszych rozdzielczościach. Tym razem robiąc grafiki odeszłam nieco od ilustracji, na rzecz fotografii oraz typografii stylizowanej na retro. Kwiaty, rustykalne tło i wakacyjne dodatki tworzą klimat, który kojarzy się z letnim domkiem babci albo działką ulubionej cioci. Mam nadzieję, że dacie się z nimi ponieść nastrojowi letnich, ciepłych dni. Mają do tego motywować i przypominać, że czasem warto wstać od komputera – zanim kolejne lato przeleci nam między palcami. Cieszcie się chwilą i dajcie ponieść wolności!
Wielką przyjemnością jest dla mnie wygrzebywanie z szafek dodatków i dekoracji, które układane w kompozycje, dają w rezultacie piękne obrazy. Użyłam kwiatów i ziół, a za tło posłużyła mi stara skrzynia w kolorze ciemnego, nieco już poprzecieranego drewna. Ponadto każda z tapet w tej serii posiada proste przesłanie, którym chciałam się z Wami podzielić.
Pobierz tapetę „Take a sweet break”


Tapeta I – Stewia i „Take a sweet break”

Wśród wszystkich ziół – stewia jest królową słodyczy. To naturalny i zdrowy zamiennik cukru, który jest od niego aż 200 razy słodszy! To własnie stewii Nestea zawdzięcza swój smak. Wyobraźcie jak miło jest usiąść na chwilę na tarasie, przysłonić się słomkowym kapeluszem i w otoczeniu pięknych kwiatów – wypić łyk zmrożonej Nestea? Brzmi jak wycieczka do raju.
Pobierz tapetę „Enjoy the little things!”


Tapeta II – Werbena i „Enjoy the little things!”

Zawsze lubiłam symbolikę werbeny. Podobno wprowadza spokój i harmonię. Sielankowa kompozycja ma wprowadzić błogi stan, który powoduje, że czujemy się jak dzieci urządzające piknik w ogrodzie babci. Aż chce się cofnąć w czasie, prawda?
Pobierz tapetę „Every day is a new adventure”


Tapeta III – Oregano i „Every Day is a new adventure”
Oregano kojarzy mi się z przygodą, a przede wszystkim z ciepłymi krajami. Pachnie Grecją, którą uwielbiam. Nie odmawiajmy sobie dalekich wypraw. Bliskich też nie. Nie trzeba lecieć na inny kontynent, żeby przeżyć przygodę życia, wystarczy, że wyjdziemy na spacer, koniecznie z aparatem. Warto czasem uchwycić piękno i mieć je tylko dla siebie!
Pobierz tapetę „Oh! Happy summer”


Tapeta IV – Lobelia i „Oh! Happy summer”
Weźmy notatnik i wypiszmy wszystkie miejsca, w których marzymy. żeby spędzić wakacje. Nie bójmy się marzeń! Może nie wszystkie się realizują, ale jeśli nie będziemy mieć ich wcale, to nie będziemy wiedzieć jaki jest smak spełnionego marzenia.

Dajcie znać czy tapety przypadły Wam do gustu.
Czekam jak zwykle na zdjęcia, tym razem pulpitów!
dr inż. Magda Mirkowicz
O Autorze

Doktor nauk o mediach, inżynier Informatyki Stosowanej. Zajmuje się profesjonalnym projektowaniem grafiki użytkowej. Od kilkunastu lat wykłada na największym kierunku Grafika w Polsce.

PODOBNE WPISY

3 proste gry na rozkręcenie imprezy
3 proste gry na rozkręcenie imprezy
August 10, 2017
MEGA poradnik — prezenty dla niej
February 24, 2017
Grafika na Dzień Babci i Dziadka — ramka na zdjęcie
January 17, 2017
MEGA poradnik prezentowy
December 05, 2016
Najlepsze bezalkoholowe Mojito na ostatnie dni lata
August 29, 2016
Jak zrobić zdjęcie w kształcie napisu
August 26, 2016
Wakacyjne bileciki do prezentów
July 29, 2016
Kapsuła czasu — prezent na rocznicę
June 18, 2016
Ozdobne ramki passe-partout
June 02, 2016